Motor Yağları

SHELL HELİX BİNEK ARAÇ MOTOR YAĞLARI

Sürüş tutkunuzu anlıyoruz. İşte bu nedenle Shell Helix Tam Sentetik Motor Yağları doğal gazdan elde edilmekte ve yüksek motor performansı sağlamaya yardımcı olacak şekilde geliştirilmektedir. Böylece sürüş tutkunuzun canlı kalmasına yardımcı olur. Shell Helix Ultra ile Yola Devam Edin.

SHELL HELİX TAM SENTETİK MOTOR YAĞLARININ FAYDALARI

Motor stresi ve yıpranmaya karşı koruma

Sürüş şartları ne olursa olsun, Shell Helix Ultra motor stresine ve yıpranmaya karşı üstün koruma sağlamaya yardımcı olur . Shell Helix Ultra doğal gazdan üretilen modern bir sentetik yağ olduğu için, geleneksel ham petrolden üretilen yağlardan daha güçlüdür ve moleküler düzeyde daha az uçucudur. Daha uzun süre daha güçlü kalarak yıpranmaya karşı üstün koruma; yağ bozulmasına karşı son sektör standardından* %32 daha iyi dayanıklılık ve %50 daha az buharlaşma sağlayarak, sürüş tutkunuzun canlı kalmasına yardımcı olur.

*API SN spesifikasyonuna kıyasla

Aşırı sıcaklıkta performans

İster 1000 derece, ister sıfırın altında -40C olsun, Shell Helix Ultra aşırı sıcaklıklar için geliştirilmiştir.

Aşırı Isı: Motorlar birkaç dakika içinde aşırı sıcaklıklara ulaşabilir. Yağ, 1.000°C’ye varan sıcaklıklarda çalışan turbo şarjı yağlamaktadır. Yüksek sıcaklıkta oksitlenme, moleküllere zarar vererek yağın kalınlaşmasına neden olur ve koruma yeteneğini azaltır. PurePlus Teknolojili Shell Helix Ultra aşırı yüksek sıcaklıklarda daha uzun süre gücünü koruyarak, motor performansının ve motor korumasının devamını sağlamaya yardımcı olur. Yağın bozulmasına karşı sektör standardından %32’ye kadar daha iyi direnç sağlar*

Aşırı Soğuk: -40 derecede düşük sıcaklıkta üstün akış. Shell PurePlus Teknolojili Shell Helix Ultra, düşük sıcaklıklarda daha hızlı akış sağlayan düşük bir viskoziteye sahiptir*. 3x daha hızlı* akış sağlayarak daha kolay ilk çalışma ve motorun daha çabuk ısınmasını sağlar. Yüksek sıcaklık, bozulma nedeniyle yağın kalınlaşmasına, düşük sıcaklık ise yağ akışının daha yavaş olmasına yol açabilir. Shell Helix Ultra, yüksek sıcaklığa daha iyi dayanarak, yağın düşük sıcaklıklarda daha iyi performans göstermesine yardımcı olmaya çalışır böylece siz sorunsuz bir sürüşe devam edebilirsiniz.

*API SN spesifikasyonuna kıyasla

Yüksek Motor Performansı

Turbo’lardan Süper Şarjlara, güç ve performans sürüşünü seviyorsanız, Shell Helix Ultra Tam Sentetik Motor yağları tam size göre. Sentetik yağlarımız doğal gazdan üretildiği için, yağlarımız moleküler düzeyde daha güçlüdür. Bu da onları ham petrolden üretilen geleneksel mineral yağlardan üstün kılmaktadır. Sonuçta daha gelişmiş viskozite, daha az sürtünme ve daha düşük uçuculuk sağlanır. Yüksek performanslı motorlar için idealdir ve daha uzun süreyle daha güçlü kalarak hayati motor parçalarını ve motor gücünü korumaya yardımcı olur.

Üstün Piston Temizliği

Hem yolda hem de yarış pistinde test edilen ve PurePlus Teknolojisiyle üretilen Shell Helix Ultra, yüksek performanslı motorların performansını düşüren zararlı tortulara karşı korumaya yardımcı olur.

Daha İyi Yakıt Ekonomisi

Motorunuzu çalıştırdığınız anda tasarruf etmeye başlayın. PurePlus Teknolojisiyle üretilen Shell Helix Ultra düşük viskoziteli, düşük sürtünmeli bir formülasyona sahiptir Bu formulasyon sayesinde Shell Helix Ultra yakıt tasarrufu sağlayabilmektedir.

HER ARACA UYGUN MOTOR YAĞI